گزارش تازه: فساد اداری باعث بی‌اعتمادی مردم به سکتور صحت‌عامه شده است

ساخت وبلاگ
چکیده : کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری با نشر گزارشی اعلام کرده است که فساد اداری باعث شده تا ... با عنوان : گزارش تازه: فساد اداری باعث بی‌اعتمادی مردم به سکتور صحت‌عامه شده است بخوانید :

کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری با نشر گزارشی اعلام کرده است که فساد اداری باعث شده تا مردم نسبت به سکتور صحت عامه در کشور، بی‌باور شوند.

این کمیته، امروز شنبه ۲۴ میزان گزارش ۲۲ صفحه‌ای را روی وبسایت خود قرار داده که بخش اعظم آن یافته‌های این نهاد را در مورد فساد اداری در وزارت صحت عامه و شهرداری‌های کشور در بر گرفته است.

گزارشی که امروز روی وبسایت کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری گذاشته شده، دهمین گزارش ۶ ماهه این نهاد می‌باشد.

در این گزارش آمده است که فساد در سکتور صحت شامل اعمال غیرقانونی، غیراخلاقی و نگران کننده‌ای می‌شود که بیماران و اعضای خانواده‌های آن‌ها در اشکال مختلف چون ترس، رنج، درد و مرگ تجربه‌ کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مریضان در بسیاری از بخش‌های صحی مجبور به پرداخت رشوه می‌شوند.

این گزارش که بر اساس مصاحبه با ۲۶۹ نفر در ۱۳ ولایت انجام شده، نشان می‌دهد که داکتران برای پیدا کردن مشتری، خدمات عمومی صحی را مورد استفاده شخصی قرار می‌دهند و مریضان را برای درمان به کلینیک‌های خصوصی خود فرا می‌خوانند.

در گزارش آمده است که ۷۵ درصد مصارف عامه را در زمینه صحت، کشورهای تمویل کننده پرداخت می‌کنند و هم‌چنان مصارف خصوصی صحی ۷۶ درصد تمام مصارف بخش صحی را تشکیل می‌دهند که خانواده‌ها ۹۹٫۷ درصد تمامی این مصارف را متقبل می‌شود.

در این گزارش میزان امیدواری به زندگی در میان مردان افغان ۴۷٫۱ سال و در میان زنان ۴۷٫۴ سال به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری رصد

...
نویسنده : بازدید : 21 تاريخ : دوشنبه 26 مهر 1395 ساعت: 3:37