برای سومین بار زعفران افغانستان مقام اول را در جهان کسب کرد

ساخت وبلاگ
چکیده : زعفران افغانستان از سوی انستیتیوت جهانی سنجش ذایقه وکیفیت مواد غذایی دربروکسل ازمیان ۳۰۰ نوع زعفران... با عنوان : برای سومین بار زعفران افغانستان مقام اول را در جهان کسب کرد بخوانید :

Image result for ‫زعفران افغانستان‬‎

زعفران افغانستان از سوی انستیتیوت جهانی سنجش ذایقه وکیفیت مواد غذایی دربروکسل ازمیان ۳۰۰ نوع زعفران ازکشورهای مختلف جهان، از نگاه کیفیت و طعم بهترین زعفران شناخته شد.

انستیتیوت جهانی سنجش ذایقه وکیفیت مواد غذایی دربروکسل، اعلام کرده که زعفران افغانستان بهترین وبا کیفیت ترین زعفران درجهان می‌باشد.

این سومین سال پی‌هم است که زعفران افغانستان در رقابت با زعفران ایران، اسپانیا و سایر کشورها، مقام مرغوب‌ترین زعفران را در جهان می‌گیرد.

سال قبل نیز انستیتوت جهانی سنجش ذایقه و کیفیت مواد غذایی، زعفران افغانستان را بهترین و با کیفیت‌ترین زعفران جهان برگزیده بود.

گفتنی است که افغانستان به علت داشتن آب وهوای خوب برای کشت زعفران مناسب است و بر اساس ارزیابی‌های اولیه اگر این گیاه صنعتی بگونه‌ی لازم کشت شود، حاصلات آن تا سه برابر نسبت به کشورهای دیگر افزایش می یابد.

قیمت جهانی برای یک کیلو زعفران افغانستان دوهزار دالر است وتقاضا برای این زعفران دربازارهای جهانی روبه افزایش است.

از سوی هم مقام‌های حکومت از شروع کشت زعفران در سراسر این کشور خبر می دهند و می‌گویند که با کشت زعفران و توسعه تولید آن، می‌توانند تحول تازه‌ای را در زراعت افغانستان به وجود بیاورند.

حکومت در ماه جوزای سال جاری، طرح پنچ‌ساله زعفران را تصویب کرد. مقام‌های وزارت زراعت می‌گویند که این طرح در سه مرحله کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت عملی خواهد شد.

گفته می شود با عملی کردن این طرح، تا پنج سال آینده، تولید زعفران از ۳.۵ تُن به ۱۴تُن افزایش می‌یابد و درآمد آن در آینده‌ها از ۴.۵میلیون دالر به ۲۰۰میلیون دالر افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری جمهور

سیستان برای سومین بار,عمل بینی برای سومین بار,سزارین برای سومین بار,کنکور برای سومین بار,رونالدو برای سومین بار,دانلود اهنگ برای سومین بار عبدالمالکی,...
نویسنده : بازدید : 14 تاريخ : يکشنبه 9 آبان 1395 ساعت: 19:53