نبود بازار برای محصولات انار افغانستان | بلاگ

نبود بازار برای محصولات انار افغانستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

حاصلات انار افغانی بخاطر مشکلات صادرات یا ضایع میشوند یا ارزان بفروش میرسد

باغداران افغان از حاصلات پربار انار امسال خبر می‌دهند و از حکومت خواسته اند تا آنها را برای صادرات انار به بازارهای جهانی کمک نماید تا از ضایع‌شدن حاصلات آنها جلوگیری شود.

 مشکلات صادرات میوه افغانستان از سال ۲۰۱۴ بدینسو به دلایل مشکلات جنگ در سرحد بیشتر شده است.

باغداران افغان امسال به اندازه کافی در جنوب افغانستان انار سرخ دانه محصول گرفته اند؛ اما می‌گویند به خاطر مشکلات تجارت بین‌المللی، حاصلات انار این منطقه یا ضایع می‌شود یا اینکه ارزان به فروش می‌رسد.

اکثر تولیدات انار افغانستان به پاکستان صادر می‌شود و به خاطر مشکلات گذشتن از سرحد، به قیمت کم در پاکستان به فروش می‌رسد. مشکلات سرحدی بین دوکشور مانع عمده فروش تولیدات افغانی در بازار جهانی شده است.

باغداران از حکومت افغانستان خواسته اند که برای آنها کمک نماید تا حاصلات میوه خود را از طریق ایران به بازارهای شرق میانه و جنوب آسیا عرضه کنند.

حاجی نصرالله ظاهر مسؤول دفتر اتاق تجارت ولایت کندهار می‌گوید، حاصلات انار امسال ۴۳ فیصد بیشتر از سال گذشته است. مقامات حکومتی در کابل درحالیکه عدم بازاریابی خارجی برای تولیدات میوه افغانستان را تایید می‌کنند، اما می‌گویند آنها تلاش دارند تا این محصولات را فراتر از پاکستان از طریق بندر چابهار به کشورهای هند، امارات، آلمان و یا هم جاپان صادر نمایند.

حاصلات افغانی همچو انار و زعفران اکثرأ به عنوان جاگزین تولید غیرقانونی خشخاش که در سراسر افغانستان معمول است، حساب می‌شود.

منبع: صدای امریکا

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : يکشنبه 9 آبان 1395 ساعت: 19:53