تلاش‌های شهرداری کابل برای جذب گردشگران

ساخت وبلاگ
چکیده : شهرداری کابل در نظر دارد که برای جذب گردشگران، برنامه‌های جدید را روی دست بگیرد. این شهرداری امروز ... با عنوان : تلاش‌های شهرداری کابل برای جذب گردشگران بخوانید :

شهرداری کابل این جلسه ی را بنام چشمه های عوایدی نام گزاری کرده اند..

شهرداری کابل در نظر دارد که برای جذب گردشگران، برنامه‌های جدید را روی دست بگیرد. این شهرداری امروز با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که به همین منظور به روز سه شنبه (13 میزان) جلسه‌ای را زیر نام "چشمه‌های عواید" در کابل برگزار کرد.

در این نشست، عبدالله حبیب‌زی سرپرست شهرداری کابل، معین خدمات شهری و رؤسای نواحی مختلف کابل شرکت کردند.

خبرنامه به نقل از آقای حبیب‌زی نگاشته است "ما باید روی طرح‌های سرمایه‌گذاری به هدف رشد اقتصادی شهر کابل با استفاده از ساحات موجود تمرکز کنیم".

او افزوده است که بخش عواید این شهرداری، با استفاده از ساحات موجود در نقاط مختلف کابل، برنامه‌ریزی کرده اند که عبارت از رسیدگی به وضعیت بالاحصار، بند قرغه، ایجاد پارکینگ‌های معیاری، بازسازی آبدات تاریخی و جذب گردشگری می‌شوند.

سرپرست شهرداری کابل، به رؤسای نواحی مختلف هدایت داده است تا هر چه عاجل‌تر ساحات زمین‌های مربوط شهرداری کابل را مشخص کنند تا به کمک سکتور خصوصی روی آن مناطق سرمایه‌گذاری لازم صورت بگیرد.

هدف از این تصمیم شهرداری کابل، افزایش عواید شهرداری خوانده شده است.

شهر بامیان، نمای از جای خالی بت بامیان

این در حالی است که بر اساس آمارهای بانک جهانی، افغانستان در سال ۲۰۱۴ میلادی تنها 91 میلیون دالر از حوزه جهانگردی عواید داشته است.

آمار بانک جهانی نشان می‌دهد که در سال 2012 میلادی، شمار گردشگران خارجی در افغانستان بیش از یک میلیارد نفر بود و از این درک افغانستان در آن سال 167 میلیون دالر عواید به دست آورد.

بانک جهانی گفته است که افغانستان از جملۀ ده کشوری در جهان می‌باشد که کمترین گردشگر را به خود اختصاص داده است.

...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 0:15