غنی برای اشتراک در کنفرانس بروکسل، عازم بلجیم شد

ساخت وبلاگ
چکیده : محمداشرف غنی رئیس‌ جمهور افغانستان ظهر امروز در رأس یک هیات عالی رتبۀ دولتی، برای اشتراک در کنفرانس... با عنوان : غنی برای اشتراک در کنفرانس بروکسل، عازم بلجیم شد بخوانید :
قرار است که آقای <a href='http://eafghanistaneconomy0.niloblog.com/p/8/'>غنی</a>، در حاشیۀ کنفرانس بروکسل، با سران و مقامات عالی رتبۀ کشورهای اشتراک‌کننده در این کنفرانس دیدار و گفتگو کند

محمداشرف غنی رئیس‌ جمهور افغانستان ظهر امروز در رأس یک هیات عالی رتبۀ دولتی، برای اشتراک در کنفرانس بروکسل، به بلجیم رفت.

کشورهای کمک‌کننده در کنفرانس بروکسل که قرار است به روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته در بلجیم برگزار شود؛ در مورد تعهدات مالی به افغانستان تصمیم خواهند گرفت.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رئیس‌ جمهور غنی در نشست بروکسل در مورد دست‌آوردهای حکومت‌اش در بخش‌های اصلاحات، حکومتداری ‌خوب، حقوق زنان، سرمایه‌گذاری سکتور خصوصی، توسعۀ اقتصادی و موارد دیگر، سخنرانی خواهد کرد.

همچنان قرار است که آقای غنی، در حاشیۀ کنفرانس بروکسل، با سران و مقامات عالی رتبۀ کشورهای اشتراک‌کننده در این کنفرانس، به‌ گونۀ جداگانه دیدار و گفتگو کند.

افغانستان در کنفرانس بروکسل در سه بخش خواهان توجه جامعۀ جهانی است. تعهد قوی سیاسی و مالی و درج در اعلامیۀ اخیر نشست بروکسل، اعلام رقم دقیق کمک‌ها برای پرکردن خلای مالی و انتقال پول‌های کمک‌شده از مجرای بودجه ملی، از انتظارات حکومت افغانستان از نشست بروکسل است.

رولا غنی بانوی اول افغانستان، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، صلاح‌ا‌لدین ربانی وزیر خارجه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی ادارۀ امور، داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار و امور اجتماعی، دلبر نظری وزیر امور زنان، داکتر محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور زیربنایی، نادر نادری مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور روابط‌عامه و استراتیژیک، سیما سمر رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر، داکتر حبیبه سرابی معاون شورای عالی صلح، عتیق‌الله نصرت معاون اتاق تجارت و محمد هارون چخانسوری سخنگوی رئیس جمهور، آقای غنی را در این سفر همراهی می‌کنند.

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 0:15